5 kWh IP44 kannettava teollisuusvoimalaitos

Lähetä kysely
5 kWh IP44 kannettava teollisuusvoimalaitos
Tiedot
• 5040 Wh LiFePO4 teollisuusakun kapasiteetti
• EU-teho 5000W / USA:n teho 4000W
• 7000 W huipputeho käynnistyskuormille
• Vahvistettu IP54-suojausluokka
• EU AC-tulo 2500W / US-tulo 1800W
• Aurinkoenergian lataustulo jopa 2100 W
• Laajennettavissa Y5-BAT:lla, jopa 15 pakkausta
• 68,3 kg:n alusta isoilla pyörillä
Luokituksen
Teollisuuden voimalaitokset
Share to
Kuvaus

Näkymät lukemattomille pienille vuorille (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. on yksi johtavista 5 kWh:n ip44-teollisuuden kannettavan voimalaitoksen valmistajista ja toimittajista Kiinassa. Meillä on maailman-johtavat tuotantolaitteet ja vahvat valmistusmahdollisuudet. Tervetuloa tukkumyyntiin korkealuokkaiseen 5kwh ip44 teollisuuden kannettavaan voimalaitokseen tehtaaltamme.

 

R5|5 kWh-IP44-luokan teollisuusvoimala

5040 Wh:n teollinen kannettavien voimalaitosten valmistaja-suuren energian mobiilivoimaprojekteihin

R5 siirtää teollisuussarjan 5 kWh:n luokkaan 5040 Wh:n LiFePO4-tallennustilalla, vahvistetulla IP44-suojauksella ja 7000 W:n huipputeholla. Nykyinen EU-kokoonpano tarjoaa jopa 5000 W AC-ulostulon, kun taas USA:n kokoonpano tarjoaa 4000 W:n vaihtovirtalähdön.

Alueellinen valinta on ensin:R5-mallin nimi kattaa erilaiset sähkökokoonpanot. Käytä EU:n tai USA:n lähtö- ja latausarvoja vain vastaavan markkinaversion kanssa.
YAZO R5 5040Wh IP54 industrial portable power station angled view
5040 WhLiFePO4 akun kapasiteetti
5000WEU AC maksimiteho
4000WYhdysvaltain mitoitettu AC-lähtö
7000WHuippu / ylijännitelähtö
IP44Vahvistettu suojaluokitus

Teollisuuden ostopäätös

R5 on-energinen teollinen valinta, kun R3:n ajoaika ei riitä

R5 on sijoitettu R3:n yläpuolelle projekteissa, jotka tarvitsevat suuremman sisäisen energiareservin. Päätöksen tulee perustua käyttöaikaan, sähköversioon, kuljetusvaatimuksiin ja ympäristönsuojeluun-ei yhteenkään yleistehoon.

Energiavarasto

Peruskapasiteetti 5040 Wh

Enemmän varastoitua energiaa tukee pidempiä käyttöikkunoita ennen paisuntaakun lisäämistä.

Teollisuuden suojaus

Vahvistettu IP54

Käytä R5:tä, jos tunkeutumissuoja on osa tuotteen-valintakriteerejä; pyytää muodollisia todisteita, kun hanke vaatii raportin.

Alueellinen tuotanto

EU 5000W / US 4000W

Jatkuva vaihtovirtalähtö vaihtelee markkinaversion mukaan, ja se on erotettava tarjouksessa.

Liikkuvuus

68,3 kg pyörällinen alusta

Suuret pyörät ja kahva tukevat siirtoa, mutta käsittelysuunnitelmien tulee heijastaa yksikön teollista painoa.

EU/US Version Matrix

Yksi R5-malliperhe, kaksi erilaista-verkkovirtakokoonpanoa

R5 EU 220 to 240V industrial power station with 5000W output 7000W surge and 2500W AC input
EU-versio

220-240V · 5000W max

50/60 Hz lähtö, 7000 W ylijännite, 5000 W ohitus ja AC-tulo jopa 2500 W.

R5 US 100 to 120V industrial power station with 4000W rated output 7000W peak and 1800W input
Yhdysvaltain versio

100–120 V · 4000 W nimellisteho

60Hz lähtö, 7000W huipputeho ja AC-tulo jopa 1800W.

Ala EU-versio Yhdysvaltain versio
AC-lähtöjännite 220–240V 100–120V
Taajuus 50/60 Hz 60 Hz
AC-lähtö 5000W max 4000W nimellisteho
Ohittaa 5000W 4000W
Huippu / Surge 7000W 7000W
AC-tulo 190-250V, 13A max, 2500W max 90–140 VAC, 16A max, 1800W max

Ohitusarvot on sovitettava vastaavaan markkinaversioon: 5000 W EU-kokoonpanossa ja 4000 W Yhdysvaltain kokoonpanossa.

R5 US AC DC and USB output specification with 4000W AC and 12V DC output

Kuorman jakautuminen

Käytä vaihtovirtaa suuritehoisille-laitteille ja suoraa tasavirtaa tai USB:tä yhteensopivalle elektroniikalle

R5-lähtöliitäntä yhdistää alueelliset vaihtovirtapistorasiat 12 V:n tasavirtaan ja useisiin USB-liitäntöihin. Kuormatyyppien erottelu auttaa säilyttämään vaihtovirtalähteen kapasiteetin laitteille, jotka todella tarvitsevat invertterin.

US AC

4000W nimellisteho · 7000W huippu

Käytä 4 000 wattia Yhdysvaltain jatkuvan{1}}kuormituksen suunnittelun rajana, joka näkyy nykyisessä lähtökuvassa.

12V DC

12V / 10A · 120W yhteensä

Suora DC-lähtö yhteensopiville laitteille, jotka eivät vaadi AC-muuntamista.

USB

USB-A plus USB-C -profiilit

USB-A on luettelossa 18 W asti; nykyinen USB-C-grafiikka näyttää moni-jänniteprofiilit 12V/1,5A asti.

R5 industrial power station front control panel with covered outlets display and USB ports

Suojatun käyttöliittymän asettelu

Peitetyt pistorasiat ja kompakti ohjauspaneeli tukevat{0}}kenttäkäyttöä

Etuliittymä ryhmittelee näytön, virransäätimet, AC/DC-pistorasiat ja USB-liitännät teollisen{0}}muotoisen kotelon taakse. Ostajien tulee tarkistaa markkinaversion tarkka pistorasiaasettelu ennen hyväksyntää.

  • Keskusnäyttö käyttötilan näytölle
  • Peitetyt AC/DC-liitäntäpisteet
  • USB-latausportit pienempään elektroniikkaan
  • Mobiilikäyttöön suunniteltu pyörän-sivuasettelu
R5 5040Wh LiFePO4 industrial power station application and runtime reference graphic

Kestoajan suunnittelu

5040Wh on energiabudjetti; laitteen käyttöaika riippuu todellisesta kuormitusprofiilista

Uusin R5-sovellusgrafiikka tunnistaa 5 040 Wh:n LiFePO4-akun ja näyttää viitekäyttöajat kodin varmuuskopiointiin, ulkovarusteisiin ja digitaalisiin laitteisiin. Nämä esimerkit ovat arvioita, eivät taattuja projektin suoritusaikoja.

  • Erota aina-kuormituksen yhteydessä ajoittaisesta suuritehoisista-laitteista
  • Tarkista moottorin ja kompressorin käynnistystarve käyttötehon lisäksi
  • Käytä todellista käyttösuhdetta ruoanlaittoon, lämmitykseen ja syklisiin laitteisiin
  • Ota huomioon muunnoshäviöt ja käynnistyslataus

Laajennus pidempiä käyttöjaksoja varten

Käytä Y5-BAT:tä, kun projekti tarvitsee enemmän varastoitua energiaa kuin 5040 Wh:n perusyksikkö

R5 on vahvistettu yhteensopivaksi Y5-BAT-laajennusakkujen kanssa, luettelossa on jopa 15 pakkausta. Laajentamisen tarkoituksena on laajentaa energian saatavuutta; se ei muuta R5-markkinakohtaista AC-teholuokitusta.

R5 perusyksikkö

Sisäinen kapasiteetti 5040 Wh

Aloita sisäisestä akusta, kun sen energiavarasto jo kattaa vaaditun käyttöikkunan.

Y5-BAT

5040 Wh laajennusakku

Lisää yhteensopiva akun kapasiteetti, kun käyttöaika on rajoittava tekijä.

Yhteensopivuusraja

Jopa 15 pakkausta luettelossa

Vaadittuja kaapelin teknisiä tietoja ja testattuja laiteohjelmisto- tai laitteistoversioita ei ole toimitettu julkaistavaksi, ja ne tulee vahvistaa projektikohtaisesti.

Teollinen ja etäkäyttöönotto

Pyörillä varustettu 5 kWh:n alusta tilapäiselle teholle, kun kiinteää verkkovirtaa on rajoitettu

R5 wheeled industrial power station used in a temporary outdoor power setup
Mobiilikäyttöönotto

Siirrä varastoitu{0}}energiaresurssi kuormaan

Käytä pyörän-ja-kahvaa lyhyiden-etäisyyksien siirtämiseen varaston, tilapäisten työalueiden ja tuettujen ulkotilojen välillä.

R5 high capacity industrial portable power station in a remote outdoor setting
Etävirta

Suunnittele lataus ja käyttöaika ennen lähettämistä

Etätyötä varten määritä liitetty laite, odotetut käyttötunnit, ympäristöaltistus ja latauslähde ennen laitteen käyttöönottoa.

Rakentaminen

Tilapäinen työpaikan teho

Sopii valituille työkaluille ja työmaan laitteille alueellisen jatkuvan{0}}tehorajan puitteissa.

Vuokralaivastot

Mobiilivoimavarasto

Määritä markkinaversio, kuormaluokka ja veloitustapa johdonmukaisesti kalustoyksiköille.

Hätätoimet

Kuljetettava energiavarasto

Käytä käyttöönoton tarkistuslistaa, joka kattaa kuormat, ajonajan, latausoikeudet ja tarvittavat asiakirjat.

Ulkoilmatapahtumat

Liikkuvan lisävirtalähde

Varmista samanaikainen kysyntä ja ympäristöolosuhteet ennen tapahtuman käyttöä.

Tekniset tiedot

R5 Hankinnan tarkastelun tekniset tiedot

Malli R5
Tuotetyyppi 5040Wh IP54 kannettava teollisuusvoimalaitos
Akun kapasiteetti 5040 Wh
Akun kemia LiFePO4
EU AC -lähtö 220-240V, 50/60Hz, 5000W max
US AC-lähtö 100-120V, 60Hz, 4000W mitoitettu
Huippu / Surge 7000W
EU:n ohitus 5000W
Yhdysvaltain ohitustie 4000W
EU AC -tulo 190–250 V, 50/60 Hz, 13A max, 2500W max
US AC-tulo 90–140 VAC, 16A max, 1800W max
Aurinkoenergian tulo Jopa 2100W
12V DC lähtö 12V / 10A / 120W yhteensä
USB-A-lähtö 5V/3A, 9V/1,8A, 12V/1,5A; 18W max nykyisen ulostulon grafiikassa
USB-C-lähtö Näytetyt profiilit 5V/3A, 7V/2.4A, 9V/1.8A, 12V/1.5A
Suojausluokitus IP44
Mitat 852,5 × 512 × 502 mm / 33,6 × 20,2 × 19,8 tuumaa
Nettopaino 68,3 kg / noin . 150.57 lb
Laajennusakku Y5-BAT 5040Wh; jopa 15 pakkausta, jotka on listattu yhteensopiviin

IP54 on vahvistettu R5-spesifikaatio. Jos ostaja tarvitsee tietyn sisääntulon-suojausraportin, sertifioinnin laajuuden tai markkinoiden vaatimustenmukaisuusasiakirjan, pyydä tilattua SKU:ta koskeva asiakirja ennen toimitusta.

R5 industrial power station dimensions 852.5 by 512 by 502 millimeters and 68.3 kilogram net weight

Käsittelysuunnitelma

68,3 kg paino tekee pyöristä hyödyllisiä, mutta nosto ja kuljetus vaativat vielä suunnittelua

R5-rungon mitat ovat 852,5 × 512 × 502 mm. Käytä näitä mittoja suunnitteleessasi ajoneuvon lastausta, varastokäytäviä, hyllysyvyyttä, pääsyä työmaalle ja tiimikäsittelyä.

  • Pituus: 852,5 mm / 33,6 tuumaa
  • Leveys: 512 mm / 20,2 tuumaa
  • Korkeus: 502 mm / 19,8 tuumaa
  • Nettopaino: 68,3 kg / noin . 150.57 lb

Alueellinen paketti-ulos

EU:n ja USA:n pakkausgrafiikka näyttää erilaisia ​​lisävarustesarjoja

Uusin R5-pakkausmateriaali tulee lukea markkinaversion mukaan sen sijaan, että yhdistäisit kaikki kaapelit yhdeksi yleiseksi pakkausluetteloksi.

R5 EU package with AC charging cable MC4 to Anderson cable manual and warranty card
EU-pakettigrafiikka

AC + aurinkoliitäntäsarja

Näyttää voimalaitoksen, AC-latauskaapelin, MC4--Anderson-kaapelin, käyttöoppaan ja takuukortin.

R5 US package with AC charging Anderson 7909 Anderson MC4 cable and user documents
Yhdysvaltain pakettigrafiikka

Lisäsovittimen polut näkyvät

Näyttää AC-latauskaapelin, Anderson-7909-kaapelin, Anderson-MC4-kaapelin ja käyttöohjeet/takuuasiakirjat.

Jäädytä kaapelin määrä, tarkka liittimen tyyppi, verkkopistoke, käyttöohjeiden kieli ja takuun sanamuoto lopullisessa tarjouksessa ja ostotilauksessa.

R5 industrial portable power stations undergoing factory aging test and QC inspection

Ikääntymistesti ja päästöjen tarkastus

R5-tehdastarkistukset tulee sidottaa tarkkaan alueelliseen tilauskokoonpanoon

Mallikohtaisessa-tehdaskuvassa näkyy R5-yksiköitä vanhenemis-testaus- ja laadunvalvontatarkastuslinjalla. Tukkumyyntisuunnitelmassa tulee tarkistaa tilattu jänniteversio, tehorajat ja lisävarustepaketti sen sijaan, että tarkastettaisiin pelkästään mallin identiteetti.

  • Vahvista R5-identiteetti, 5040 Wh:n kapasiteetti ja markkinaversio
  • Tarkista tilauksen mukainen 5000 W EU:n tai 4000 W US:n lähtökokoonpano
  • Tarkista 7000 W:n huippukäyttäytyminen ja alueelliset AC-tulorajat
  • Tarkista AC-, 12V DC- ja USB-lähtötoiminnot
  • Yhdistä IP54-sanat ja kaikki tarvittavat todisteet asiakirjojen tilaamiseksi
  • Vahvista Y5-BAT-laajennusvaatimukset ja markkinakohtainen pakkausluettelo

Tukkuprojektin esittely

Bulkki R5 -tarjoukset edellyttävät markkinaversion, työvelvollisuuden ja ympäristön määrittelyä etukäteen

Toimitamme R5:tä teollisille jakelijoille, vuokrakalustoille, projektin ostajille ja yksityisille-merkkiohjelmille. Hyödyllisen tarjouspyynnön tulisi määrittää, kuinka yksikköä siirretään, ladataan ja ladataan kohdetoimintaympäristössä.

Alueellinen SKU

EU- tai US-sähköversio

Anna kohdemaa, jännite, taajuus ja pistorasiavaatimukset.

Työprofiili

Kuorma ja käyttöajat

Listaa samanaikaiset laitteet, käynnistystarve ja odotettu päivittäinen käyttöaika.

Ympäristö

Altistuminen ja IP-todisteet

Ilmoita, vaatiiko projekti muodollisia IP-asiakirjoja tai muita vaatimustenmukaisuustietueita.

Kaupallinen soveltamisala

Määrä ja oma merkki

Vahvista määrä, brändäys, pakkaus, asiakirjat, Y5-BAT-vaatimus ja toimitustavoite.

Usein kysytyt kysymykset

R5 teollisuusvoimalan ostokysymyksiä

Usein kysytyt kysymykset (FAQ)

K: Onko R5-voimalaitos IP54?

V: Kyllä. IP54 on vahvistettu R5-tuotteen spesifikaatio. Jos projekti tarvitsee raportin numeron tai muodollisen testitodisteen, pyydä asianmukainen asiakirja tilatulle SKU:lle.

K: Onko R5 5000 W voimalaitos kaikilla markkinoilla?

V: Ei. Nykyinen EU-versio näyttää 5000 W:n maksimi vaihtovirran. Nykyinen yhdysvaltalainen versio näyttää 4000 W:n nimellistehoa. Molemmat osoittavat 7000 W huippu- tai aaltotehoa.

K: Kuinka paljon AC-lataustehoa R5 tukee?

V: EU-kuvassa on jopa 2500 W AC-tulo. USA:n kuvassa on jopa 1800 W AC-tulo.

K: Mitä aurinkotuloa R5 tukee?

V: Nykyinen varmennettu tuotematriisi sisältää aurinkoenergian tehon 2100 W asti R5:lle. Varmista projektin ryhmäjännite, virta ja liitinjärjestely ennen ostamista.

K: Voiko R5 käyttää Y5-BAT-laajennusakkuja?

V: Kyllä. R5 on vahvistettu yhteensopivaksi Y5-BAT:n kanssa, luettelossa on jopa 15 pakkausta. Kaapelin tekniset tiedot ja testatut laiteohjelmisto- tai laitteistoversiot tulee vahvistaa lopulliselle järjestelmälle.

K: Kuinka suuri ja painava R5 on?

V: R5:n mitat ovat noin 852,5 × 512 × 502 mm ja nettopaino 68,3 kg.

K: Voinko ostaa R5-teollisuusvoimaloita tukkumyyntinä?

V: Kyllä. Tukkuhankkeita voidaan tarkastella määrän, kohdemarkkinoiden, sähköversion, kuormitusprofiilin, ympäristön, lataussuunnitelman, laajennusvaatimuksen, brändäyksen, pakkaus- ja dokumenttitarpeiden perusteella.

K: Mitä minun tulee toimittaa R5-tilaustarjousta varten?

V: Ilmoita kohdemaa, määrä, jännite- ja pistorasiastandardi, laiteluettelo, käyttö- ja käynnistystarve, käyttöympäristö, käyttöaikatavoite, aurinkosuunnitelma, Y5-BAT-määrä, tuotemerkki, pakkaus ja vaaditut vaatimustenmukaisuusasiakirjat.

Ilmoita kohdemaa, määrä, jännite ja pistorasiastandardi, laiteluettelo, käyttö- ja käynnistystarve, käyttöympäristö, käyttöaikatavoite, aurinkosuunnitelma, Y5-BAT-määrä, tuotemerkki, pakkaus ja vaaditut vaatimustenmukaisuusasiakirjat.

Pyydä tarjous

Määritä R5-teollisuuden sähköjärjestelmä kohdemarkkinoiden ja käyttösuhteen mukaan

Jaa markkinaversio, määrä, jännite ja pistorasiastandardi, liitetyt laitteet, jatkuvat ja käynnistyskuormat, käyttöympäristö, tavoitekäyttöaika, aurinkosuunnitelma, Y5-BAT-vaatimukset, brändäys, pakkaus ja vaatimustenmukaisuusasiakirjat tekniseen ja kaupalliseen tarkasteluun.

Suositut Tagit: 5kwh ip44 teollinen kannettava voimalaitos, Kiina 5kwh ip44 teollisuuskannettavien voimalaitosten valmistajat, tehdas

Lähetä kysely