Kannettavat voimalaitokset retkeilyyn, kodin varmuuskopiointiin ja teollisuuskäyttöön
Valmistamme kannettavia LiFePO4-voimaloita tukkumyyntiin, OEM- ja projektihankintoihin. Valikoima kattaa 288–5040 Wh akkukapasiteetin ja 350–6000 W:n vaihtovirtatehoa sekä tuoteperheitä retkeily- ja mobiilikäyttöön, kodin varmuuskopiointiin ja teollisuuden työmaille. Valitse sovellukseesi sopiva tuoteperhe ja vertaa sitten yksittäisiä malleja teholuokan ja alueellisen sähkökokoonpanon mukaan. Jakelijoiden ja tuotemerkkien lopullinen tilaus voidaan myös sovittaa kohdemarkkinoiden, määrän, pakkauksen ja yksityisten{8}}merkkien vaatimuksiin.
-
Kannettava teollisuusvoimalaitos 3600 W IP54• 3072Wh LiFePO4-akun kapasiteetti
• 3 600 W:n nimellinen vaihtovirtalähtö / 7 000 W:n ylijännite
• Vahvistettu IP54-suojausluokka
• EU AC -lataustulo jopa 2500 W
• US AC-lataustulo... -
6000W 4608Wh Industrial Power Station• 4608Wh LiFePO4 battery capacity
• 6000W high-voltage AC output
• 7200 W ylikellotus / 9000 W ylijännitelähtö
• US 120V/240V ja EU 230V kokoonpanot
• Aurinkoenergian lataustulo jopa... -
5 kWh:n laajennettava kotivaravoimala• 5040 Wh LiFePO4-kotivarakapasiteetti
• EU-teho jopa 5000W / USA jopa 4000W
• 7000 W ylijännitelähtö käynnistyskuormituksia varten
• EU AC-tulo 2500W / US-tulo 1800W
• Aurinkoenergian... -
2500 W:n laajennettava kotivaravoimala• 2048Wh LiFePO4-akun kapasiteetti
• 2500 W:n nimellinen AC-lähtö / 5400 W:n ylijännite
• AC-lataustulo jopa 1600 W
• Aurinkoenergian lataustulo jopa 2100 W
• 12V/30A Andersonin... -
2000 W:n laajennettava kotivaravoimala• 1024 Wh LiFePO4-akku 3500+ jaksolla
• 2000 W:n nimellinen AC-lähtö / 4500 W:n ylijännite
• Laajennettavissa Y2-BAT:lla, jopa 15 pakkausta
• AC-lataustulo jopa 1400 W
•... -
1024 Wh LiFePO4 Home Backup Power Station• 1024 Wh kodin varaenergiakapasiteetti
• 2000 W:n nimellinen AC-lähtö / 4500 W:n ylijännite
• EPS-ohitussiirtoaika Vähemmän tai yhtä suuri kuin 20 ms
• AC-lataustulo jopa 1400 W
•... -
2400W 2232Wh aurinkogeneraattoriY024|2 400 W / 2 232 Wh 2 400 W kannettava voimalaitosvalmistaja täydellisiin- kenttäkäyttöihin Y024 yhdistää 2 232 Wh energian varastoinnin 2 400 W:n nimelliseen vaihtovirtalähtöön, 2 600 W:n...
-
2232 Wh USB-C High Capacity Power Station• 2232 Wh-kapasiteetin energian varastointi
• 2400W nimellisteho / 2600W tehostettu AC-lähtö
• 4500 W aaltoteho käynnistyskuormille
• US 120V ja EU 230V lähtöversiot
• AC-lataustulo... -
1500W 1488Wh LiFePO4 aurinkogeneraattori• 1488Wh LiFePO4-akun kapasiteetti
• 1500 W:n vaihtovirtateho
• 1700 W tehostus / 3600 W huipputeho
• AC-lataustulo jopa 400 W
• Aurinkoenergian lataustulo jopa 480 W
• 140 W USB-C... -
1200W 992Wh LiFePO4 Camping Power Station• 992Wh LiFePO4-akun kapasiteetti
• 1200 W:n nimellisvaihtovirtalähtö
• 1500W parannettu / 3600W huipputeho
• AC-lataustulo jopa 300 W
• Aurinkoenergian lataustulo jopa 240 W
•... -
700 W:n pikalataava kannettava voimalaitos• 576 Wh:n kannettava tehokapasiteetti
• 700 W:n nimellinen vaihtovirtalähtö ja 1200 W:n ylijännite
• AC-lataustulo jopa 400 W
• Aurinkoenergian lataustulo jopa 240 W
• USB-A- ja... -
Kompakti 350 W:n LiFePO4 kannettava voimalaitos• 288 Wh LiFePO4-akku
• 350 W:n nimellinen vaihtovirtalähtö ja 600 W:n ylijännite
• Jopa 140 W USB-C-lähtö
• MPPT-aurinkotulo jopa 240 W
• 120V tai 230V markkinaversiot
• 12,8V/10A...
Valitse Kannettavat voimalaitokset sovelluksen mukaan
Rajaa ensin tuoteperhettä sovelluksella ja vertaa sitten tämän alueen malleja tehon, akkukapasiteetin ja alueellisen sähkökokoonpanon mukaan.
| Tuotevalikoima | Akun kapasiteetti | AC-lähtö | Tärkein ostoprioriteetti |
|---|---|---|---|
| Camping voimalaitokset | 288–2232 Wh | 350W–2400W | Kannettavuus, kuorman kattavuus, aurinkolataus ja mobiilikäyttö |
| Kodin varavoimalaitokset | 1024–5040 Wh | 2000W–5000W max, riippuen alueellisesta SKU:sta | Käyttöaika, kotitalouden kuormitukset, EPS ja laajennusvaatimukset |
| Teollisuuden voimalaitokset | 3072Wh–5040Wh | 3600W–6000W | Korkeat{0}}tehokuormat, liikkuvuus, jännitteen konfigurointi ja käyttöympäristö |
Sähköiset tiedot voivat vaihdella alueellisen SKU:n mukaan. Vahvista kohde-markkinaversio ennen jännitteen, lataustulon, pistorasiamäärityksen tai enimmäistehon viimeistelyä.
Teho ja akun kapasiteetti ratkaisevat erilaiset ongelmat
Voimalaitoksella voi olla riittävästi varastoitua energiaa, mutta riittämätön invertteriteho tai tarpeeksi tehoa, mutta liian vähän energiaa vaadittuun toiminta-aikaan. Molemmat arvot on tarkistettava yhdessä.
Käytä jatkuvaa lähtöä samanaikaisille vaihtovirtakuormille ja tarkista moottoreiden, kompressorien ja muiden korkeavirtaisten laitteiden käynnistys- tai ylijännitetarve erikseen.
Käytä akun kapasiteettia yhdessä todellisen kuormituksen, käyttöjakson, muunnoshäviöiden ja käynnistyslatauksen kanssa arvioidessasi käyttöaikaa.
Määritä Sovellus
Määritä telttailu, matkailuautojen käyttö, kotikatkosten varmuuskopiointi, työmaatyö, vuokraus, hätäapu tai muu käyttötapaus.
Listaa liitetyt kuormat
Tarjoa käyttöteho, käynnistystarve ja laitteet, joiden odotetaan toimivan samanaikaisesti.
Aseta suoritusaikatavoite
Arvioi käyttöaika latausten välillä ja valitse sitten kapasiteetti ja mahdollinen yhteensopiva laajennusvaatimus.
Kannettava voimalaitosvalmistaja tukku-, massa- ja OEM-projekteihin
Valmistamme kannettavia voimalaitoksia jakelijoille, maahantuojille, tuotemerkeille ja projektiostajille. Kun tuote ja alueellinen versio on valittu, kaupalliset vaatimukset voidaan viimeistellä tukku-, yksityisille-merkki- ja joukkotilauksille.
Tukkumyynti ja jakelu
Vahvista tuoteperhe, kohdemarkkinat ja tilausmäärä ennen kaupallisen tarjouksen pyytämistä.
Yksityinen merkki
Määritä hyväksytyn tuotekokoonpanon logo-, etiketti-, pakkaus- ja manuaaliset{0}}kielivaatimukset.
Joukkoprojektitilaukset
Vahvista määrä, toimituskohde, pakkauksen laajuus ja vaaditut kaupalliset tai vaatimustenmukaisuusasiakirjat.
Yhdistä sähköinen versio kohdemarkkinoille
Jännite, taajuus, pistorasiakonfiguraatio ja latausrajat vaihtelevat mallin ja alueellisen version mukaan. Valikoima sisältää 120 V, 230 V ja valitut 120/240 V kokoonpanot, joten kohdemarkkinat tulee vahvistaa ennen lopullisen SKU:n valitsemista.
Lisää akun kapasiteettia, kun käyttöaika on rajoittava tekijä
Laajennusakut lisäävät yhteensopivien järjestelmien varastoitua energiaa; ne eivät automaattisesti lisää invertterin tehoa. Yhteensopivuus on tarkistettava voimalaitosmallin ja akkumallin mukaan.
Käytä perusyksikköä, kun se jo sopii
Kiinteä{0}}kapasiteettikokoonpano on yksinkertaisempi valinta, kun valittu malli kattaa jo vaaditun tehon ja käyttöajan.
Lisää yhteensopiva laajennusakku pidempään käyttöikään
Y1 tukee Y2-BAT ja R5 Y5-BAT. Valitse laajennusakut vahvistetun yhteensopivuuden mukaan, ei pelkästään kapasiteetin perusteella.
Laadun ja tilauksen tarkastus ennen massatuotantoa
Varmista ennen massatuotantoa hyväksytty tuoteversio, brändäys, pakkaus, vaaditut asiakirjat ja tarkastuskriteerit, jotta tuotantotilaus vastaa näytteenoton tai pilottitarkistuksen aikana hyväksyttyä kokoonpanoa.
Hyväksyntä ja dokumentaatio
- Hyväksytty malli ja alueellinen SKU
- Näyte tai pilottikokoonpano
- Brändäys, tarrat ja manuaalinen kieli
- Vaaditut vaatimustenmukaisuusasiakirjat
Laatu- ja toimitusvahvistus
- Sovellettavat laatu- ja testausvaatimukset
- Lisävarusteet ja latauskaapelit
- Pakkauskokoonpano
- Ennakkotoimitusta{0}}vahvistus
Mitä sisällyttää kannettavan voimalaitoksen tarjouspyyntöön
Täydellinen tarjouspyyntö tekee mallin valinnasta ja tarjouksesta tarkempaa yhdistämällä tärkeimmät tekniset vaatimukset kaupallisen tilauksen laajuuteen.
Usein kysyttyjä kysymyksiä kannettavista voimalaitoksista
Kyllä. Valmistamme kannettavia voimalaitoksia B2B-, tukku-, bulkki- ja OEM-projekteihin. Kannettavat aurinkopaneelit toimitetaan sopivina lisävarusteina.
Kannettavien voimalaitosten valikoima kattaa akkukapasiteetit 288Wh - 5040Wh tuoteluokasta ja mallista riippuen.
SP-6000 teollisuusvoimalaitoksen vaihtovirtateho on 6000 W. Alhaisempia-tehomalleja on saatavana retkeilyyn, kodin varmuuskopiointiin ja muihin mobiilitehovaatimuksiin.
Valitse retkeilymallit, kun siirrettävyys ja mobiilikäyttö ovat ensisijaisia, kodin varamallit, kun kotitalouden kuorman kattavuus ja käyttöaika ovat tärkeimmät vaatimukset, ja teollisuusmalleja suuremmille-tehokuormille ja työmaille.
Ei. Laajennus on-mallikohtainen. Varmista voimalaitoksen malli ja yhteensopiva laajennusakku ennen lisäkapasiteetin määrittämistä.
Ei. Sähkökokoonpano vaihtelee mallin ja alueellisen version mukaan. Varmista kohdemaa, jännite, taajuus ja pistorasiavaatimukset ennen tilaamista.
Näkymät lukemattomille pienille vuorille (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. on yksi luotettavimmista kannettavien voimaloiden valmistajista ja toimittajista Kiinassa. Ammattitaitoisen tuotantotiimin avulla pystymme vastaamaan useimpien asiakkaidemme tarpeisiin. Voit vapaasti myydä Kiinassa valmistettuja korkealaatuisia kannettavia voimalaitoksia irtotavarana täältä tehtaaltamme.