Näkymät lukemattomille pienille vuorille (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. on yksi johtavista 2000 watin laajennettavan kodin varavoimalan valmistajista ja toimittajista Kiinassa. Meillä on maailman-johtavat tuotantolaitteet ja vahvat valmistusmahdollisuudet. Tervetuloa tukkumyyntiin korkealaatuiseen 2000 watin laajennettavaan kotivaravoimalaan tehtaaltamme.
Y1|Laajennettava kodin varavirtalähde
2000 W kodin varavoimalaitosvalmistaja Y2-BAT-laajennuksella
Y1 alkaa 1 024 Wh:n LiFePO4-akulla ja 2 000 W:n nimellisteholla, minkä jälkeen siihen lisätään ominaisuus, joka muuttaa ostajien tulevaa varakapasiteettia: yhteensopivuus Y2-BAT-laajennusakkujen kanssa. Nykyinen Y1-tuotemedia sisältää myös 4500 W:n ylijännitesyötön, 1400 W:n vaihtovirtalatauksen, 800 W:n aurinkotulon ja 100 W:n USB-C-ulostulon.
Laajentuva arkkitehtuuri
Aloita 1024 Wh:sta ja pidä laajennuspolku auki
Y1 on sijoitettu eri tavalla kuin kiinteän-kapasiteetin 1 kWh voimalaitokset, koska se tukee Y2-BAT-laajennusalustaa. Y1:lle on määritetty enintään 15 Y2-BAT-pakettia; yhteyslaitteisto- ja järjestelmäversiovaatimukset tulee vahvistaa projektin lopullista kokoonpanoa varten.
Y1 tarjoaa invertterin, säätimet ja ensimmäiset 1024Wh
Käytä Y1-perusyksikköä, kun projekti tarvitsee 2000 W AC-alustan, jossa on pieni alkuakku. Lisää laajennus vain, kun hankintaohje vaatii enemmän varastoitua energiaa.
- 1024Wh LiFePO4-akku päävoimalaitoksessa
- 2000 W:n vaihtovirtateho pysyy jatkuvana invertterin rajana
- Y2-BAT-yhteensopivuus luo erillisen kapasiteetin laajennuspolun
- Jopa 15 Y2-BAT-pakettia on listattu Y1:n kanssa yhteensopiviksi
Laajennus{0}}akun kapasiteetti on lueteltu yhteensopivalle Y2-BAT-mallille.
Y1-laajennusalustalle määritetty Y2-BAT-pakettien enimmäismäärä.
Varmista tarvittava kaapeli ja soveltuva laiteohjelmisto- tai laitteistoversio ennen kuin moni{0}}akkuprojekti julkaistaan.
Akku- ja kuormitusprofiili
1024 Wh:n LiFePO4-akku priorisoidulle varakuormitukselle
Y1-akun teho on 1024 Wh LiFePO4-kemian ja 3500+-syklin referenssin kanssa. Todellinen varmuuskopiointiaika riippuu laitteen vedosta, muunnoshäviöistä, käyttösuhteesta ja latauksen aloitustilasta.
Pidä yhteyskuormitukset priorisoituina
Reitittimet, viestintälaitteet ja vähätehoiset{0}}valaistus voidaan erottaa suuremmista laitekuormista katkosta suunniteltaessa.
Tarkista kompressorin käynnistystarve
Käytä sekä käyttötehoa että käynnistystehoa arvioidessasi jääkaappeja tai muita kompressori{0}}pohjaisia laitteita.
Luo pieni{0}}toimiston varmuuskopioluettelo
Laske tietokoneiden, näyttöjen, verkkolaitteiden ja muiden tarvittavien oheislaitteiden yhdistetty kulutus.
Tarkista siirto- ja suoritusaikavaatimukset
Tarkista herkkien laitteiden virranlaatu, siirtokäyttäytyminen ja laitteen valmistajan varmuuskopio{0}}tehovaatimukset ennen käyttöä.
Alueelliset AC-versiot
Yksi 2000 watin alusta erillisillä EU- ja USA-lähtökokoonpanoilla
Y1 toimitetaan markkinakohtaisina-AC-versioina. EU-kokoonpano käyttää 220–240 V ulostuloa, kun taas yhdysvaltalainen versio käyttää 100–120 V. Molemmissa on 2000 W:n nimellisteho, 4500 W:n ylijännite ja 2000 W:n ohitustila.
220–240 V AC · 50/60 Hz
2000 W nimellisteho, 4500 W ylijännite, 2000 W ohitus, 100 W USB-C ja 12V/10A DC-lähtö.
100–120 V AC · 50/60 Hz
2000 W nimellisteho, 4500 W ylijännite, 2000 W ohitus, 100 W USB-C ja 12V/10A DC-lähtö.
| Ala | EU-versio | Yhdysvaltain versio |
|---|---|---|
| AC-lähtöjännite | 220–240V | 100–120V |
| Taajuus | 50/60 Hz | 50/60 Hz |
| Nimellinen AC-lähtö | 2000W | 2000W |
| Ylijännitelähtö | 4500W | 4500W |
| Ohitustila | 2000W | 2000W |
| USB-C | Jopa 100 W listattua porttia kohden | Jopa 100 W listattua porttia kohden |
Kolme latauspolkua
1400 W AC lataus, 800 W aurinkotulo ja ajoneuvon lataus
Latausarkkitehtuuri tukee nopeaa verkkovirran palautumista kotona, tehokasta-aurinkoenergian syöttöä-verkon ulkopuoliseen käyttöön ja vähätehoista-ajoneuvojen latausta, kun järjestelmä on kuljetuksen aikana.
- US AC-tulo: 90–140 V, 50/60 Hz, jopa 12A ja 1400W
- EU AC -tulo: 190–250 V, 50/60 Hz, jopa 6,5 A ja 1400 W
- Aurinkotulo: 12–78 V MPPT
- PV käyttöalue: 18-75V, 14A ja 800W asti
- Ajoneuvon tulo: 12–15 V, jopa 8 A
Kannettava käyttö kodin ulkopuolella
Laajentuva koti{0}}varmuuskopioalusta voi myös matkustaa
12,6 kg painava Y1 on riittävän kuljetettava tilapäiseen ulkokäyttöön. Sama 2000W invertteri ja 1024Wh perusakku tukevat yhteensopivaa leirintäalueen elektroniikkaa, valokuvauslaitteita ja liikkuvia työlaitteita, kun kuormitus pysyy tuoterajojen sisällä.
Käytä 1024 Wh:n peruspakettia kannettaviin kuormiin
Suunnittele laitteet samanaikaisen tehon ja odotetun käyttöajan mukaan ja valitse sitten matkalle AC-, aurinko- tai ajoneuvolataus.
Valitse laajennus ja kattavampi kaapelisarja suuremman USB{0}}C-watin yli
Y1 Lite tarjoaa suuremman 140 W USB-C-lähdön, mutta tavallinen Y1 sopii paremmin, kun projekti vaatii erityisesti Y2-BAT-laajennusyhteensopivuutta ja mukana tulevaa MC4-Anderson-latauskaapelia.
Tekniset tiedot
Y1 Tekniset tiedot hankintoja varten
| Malli | Y1 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | 2000W 1024Wh laajennettava kodin varavoimala |
| Akun kapasiteetti | 1024 Wh |
| Akun kemia | LiFePO4 |
| Cycle Reference | 3500+ sykliä; vahvista lopullisten ostospesifikaatioiden sykli-testiehdot |
| Nimellinen AC-lähtö | 2000W |
| Ylijännitelähtö | 4500W |
| Ohitustila | 2000W |
| EU AC -lähtö | 220-240V, 50/60Hz |
| US AC-lähtö | 100-120V, 50/60Hz |
| AC-lataustulo | Jopa 1400W |
| Aurinkoenergian tulo | 12–78 V MPPT; 18-75V, 14A asti, 800W max |
| Ajoneuvon syöttö | 12-15V, 8A asti |
| USB-A-lähtö | Jopa 18 W listattua porttia kohden |
| USB-C-lähtö | Jopa 100 W listattua porttia kohden |
| 12V DC lähtö | 12V / 10A / 120W yhteensä |
| Mitat | 384 × 232 × 295 mm / 15,1 × 9,1 × 11,6 tuumaa |
| Nettopaino | 12,6 kg / 27,8 lb |
| Suojausluokitus | IP21 |
| Laajennusakku | Y2-BAT 2048Wh; jopa 15 pakkausta, jotka on listattu Y1:n kanssa yhteensopiviksi |
Säänneltyjen -markkinatilausten osalta vaaditut vaatimustenmukaisuusasiakirjat on sovitettava täsmälleen Y1-markkinaversioon ennen toimitusta. Varmenteiden numeroita ja voimassaolotietoja ei mainita tässä PDP:ssä.
Fyysinen suunnittelu
12,6 kg:n perusyksikkö hyllyn, ajoneuvon ja varajärjestelmän sijoittamiseen
Y1:n mitat ovat 384 × 232 × 295 mm ja paino 12,6 kg. Nämä mitat ovat hyödyllisiä suunniteltaessa varastointia, kuljetusta, työpisteen sijoittelua tai tilaa kodin varmuuskopiointiasennuksen ympärille.
- Leveys: 384 mm / 15,1 tuumaa
- Syvyys: 232 mm / 9,1 tuumaa
- Korkeus: 295 mm / 11,6 tuumaa
- Nettopaino: 12,6 kg / 27,8 lb
Vakio Y1 Pack-out
Kolme latauskaapelia tukevat verkko-, ajoneuvo- ja aurinkoliitäntäreittejä
Y1-paketin kuvassa on kattavampi kaapelisarja kuin Y1 Lite. Vakiopakkaus sisältää AC-latauskaapelin, tupakansytyttimen---Anderson-kaapelin ja MC4--Anderson-kaapelin sekä painetun käyttöohjeen ja takuukortin.
AC-latauskaapeli
Vahvista kohde{0}}market-pistoke, ennen kuin kaupallinen pakkausluettelo jäädytetään.
Sytytin---Anderson-kaapeli
Tarjoaa ajoneuvon{0}}latausliitännän, joka sisältyy vakiopakettiin Y1.
MC4--Anderson-kaapeli
Tukee yhteensopivaa aurinkopaneeli-liitäntää Y1 PV -tulomäärityksessä.
Käsikirja ja takuukortti
Vahvista lopullisen tilauksen kieli-, brändäys- ja{0}}markkinakohtaiset asiakirjavaatimukset.
Tehdastarkastus
2000 W:n kodin varavoimalaitoksen tehdastarkastukset ennen toimitusta
Y1-yksiköt tarkastetaan kattavalla sähkötestialueella ennen tukkumyyntiä. Vahvistuksen tulee kattaa tilattu markkinaversio, lataustoiminnot, lähtöliitännät ja hyväksytty pakkaus-.
- Tarkista mallin identiteetti, kapasiteetti ja markkinajänniteversio
- Tarkista 2000 W:n nimellisteho ja 4500 W:n ylijännitekäyttäytyminen
- Tarkista AC-, aurinko- ja ajoneuvon lataustulot
- Tarkista AC-, USB-C-, USB-A- ja 12V-lähtötoiminnot
- Vahvista kolmen{0}}kaapelin vakiovarustesarja
- Tarkista laajennusvaatimukset erikseen, kun Y2-BAT on osa projektia
Tukkuprojektin määritelmä
Y1 tukkutilausten tulee määritellä sekä tehontarve että laajennusaikeet
Toimitamme Y1:tä jakelijoille, maahantuojille, yksityisille-merkkiohjelmille ja projektiostajille. Koska Y1 voi muodostaa laajennettavan järjestelmän perustan, tarjouksen tulisi kaapata määrän ja markkinajännitteen lisäksi myös se, onko Y2-BAT-laajennus osa alkuperäistä tilausta vai myöhempää käyttöönottovaihetta.
2000W jatkuva raja
Tarjoa samanaikainen käyttökuormitus, käynnistystarve ja tarvittava varmuuskopioinnin kesto.
Vain perus{0}}tai Y2-BAT-järjestelmä
Ilmoita, tarvitaanko laajennusakkuja nyt ja yhteensopivien pakkausten suunniteltu määrä.
EU:n tai USA:n sähkökokoonpano
Ilmoita kohdemaa, lähtöjännite, taajuus ja vaadittu vaihtovirtapistorasiastandardi.
Määrä, brändäys ja asiakirjat
Vahvista tilausmäärä, logo, pakkaus, manuaalinen kieli, vaaditut asiakirjat ja tavoitetoimituspäivä.
Usein kysytyt kysymykset
Y1 tekniset ja hankintakysymykset
K: Mikä on Y1:n nimellis- ja ylijännitelähtö?
V: Y1:n nimellisteho on 2000 W vaihtovirtaa ja 4500 W aaltoteho. Käytä 2000 wattia jatkuvaan-kuormituksen suunnitteluun.
K: Voiko Y1 käyttää Y2-BAT-laajennusakkuja?
V: Kyllä. Y1 tukee Y2-BAT-laajennusta, ja Y1-alustalle on määritetty jopa 15 pakettia. Vahvista tarvittava yhteyslaitteisto ja soveltuva järjestelmäversio projektin kokoonpanoa varten.
K: Mitä akkukemiaa Y1 käyttää?
V: Y1 käyttää 1024 Wh:n LiFePO4-akkua 3500+ jakson referenssillä. Vahvista sovellettavat syklin-testiehdot, kun niitä vaaditaan ostospesifikaatioissa.
K: Kuinka paljon vaihtovirta- ja aurinkolataustuloa Y1 tukee?
V: Y1 tukee jopa 1400 W AC-latausta ja jopa 800 W aurinkotuloa. PV-tulo on listattu 12–78 V MPPT:llä 18–75 V:n toiminta-alueella 14 A asti.
K: Mitä eroa on Y1:n ja Y1 Liten välillä?
V: Vakio Y1 on listattu yhteensopivaksi Y2-BAT-laajennusakkujen kanssa ja sisältää MC4-–-Anderson-latauskaapelin. Y1 Lite tarjoaa suuremman 140 watin USB-C-lähdön, kun taas Y1 USB-C on listattu 100 wattiin.
K: Mitä lisävarusteita sisältyy standardiin Y1?
V: Pakkauksen kuvassa näkyy AC-latauskaapeli, tupakansytyttimen---Anderson-kaapeli, MC4--Anderson-kaapeli, käyttöopas ja takuukortti.
K: Voinko ostaa Y1-kotivaravoimaloita tukkumyyntinä?
V: Kyllä. Tukkukaupan Y1 tiedustelut voidaan tarkastella määrän, kohdemarkkinoiden, AC-kokoonpanon, kuormitusprofiilin, laajennussuunnitelman, tuotemerkin, pakkauksen ja vaadittujen asiakirjojen perusteella.
K: Mitä minun pitäisi lähettää Y1-tilaustarjousta varten?
V: Lähetä kohdemaa, määrä, vaihtovirta- ja pistorasiastandardi, kytketyt kuormat, käynnistystarve, käyttöaikatavoite, Y2-BAT-laajennusvaatimus, lataussuunnitelma, tuotemerkki, pakkaus ja vaaditut asiakirjat.
Lähetä kohdemaa, määrä, vaihtovirta- ja pistorasiastandardi, kytketyt kuormat, käynnistystarve, käyttöaikatavoite, Y2-BAT-laajennusvaatimus, lataussuunnitelma, tuotemerkki, pakkaus ja tarvittavat asiakirjat.
Pyydä tarjous
Rakenna bulkki-Y1-järjestelmä tämän päivän kuormien ja huomisen kapasiteetin ympärille
Jaa kohdemarkkinat, vaadittu määrä, AC-kokoonpano, prioriteettikuormitukset, käynnistystarve, käyttöaikatavoite, Y2-BAT-laajennussuunnitelma, aurinkoenergian tarve, brändäys, pakkaus ja asiakirjatarpeet teknistä ja kaupallista tarkastusta varten.
Suositut Tagit: 2000 watin laajennettava kotivaravoimala, Kiina 2000 watin laajennettava kodin varavoimalaitosten valmistajat, tehdas
